O mnie

Jestem filozofką, tłumaczką, filolożką.

Z niegasnącym entuzjazmem pracuję w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (UMK) w Toruniu, obecnie kieruję Katedrą Filozofii Praktycznej.

Prowadziłam badania w The Centre for Gender and Women’s Studies Trinity College w Dublinie w Irlandii (2013-2017), wcześniej w Centre for Humanities Utrecht University w Holandii (wrzesień 2011) oraz w Centre for Logic and Analytic Philosophy, Katholieke Universiteit Leuven w Belgii (2005-2006). Odbyłam pouczające staże w Kings College w Londynie (lipiec-sierpień 2003) oraz Faculty of Philosophy Oxford University (wrzesień-październik 2000) w Wielkiej Brytanii.

Zajmuję się problemem płci w nauce, współczesną filozofią nauki, studiami nad nauką i technologią, teoriami feministycznymi oraz krytycznymi nurtami w posthumanistyce. Badam fenomen języka, podmiotowości, cielesności w filozofii współczesnej i w naukach kognitywnych.

Współtworzyłam podyplomowe studia z zakresu gender na ówczesnym Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (lata 2013- 2017). Od jesieni 2018 jestem redaktorką naczelną czasopisma „AVANT. Trends in Interdisciplinary Studies“.

Entuzjastycznie biorę udział w kształtowaniu polityki naukowej na UMK (IDUB; YUFE), od 1 listopada 2020 zostałam powołana na Pełnomocniczkę Rektora UMK do spraw równego traktowania.