Dzień otwarty Young Universities for the Future of Europe na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Jakość, dostępność, pochwała różnorodności – ile jest do zrobienia. Rozmowa z Aleksandrem Anikowskim i Arkadiuszem Karwackim. 51’09”
15 czerwca 2021
Feminizm – rozmowa z Krzysztofem Abriszewskim
„Wyjść poza Anthropos. Nowi Inni współczesnej posthumanistyki”.
Nagranie w ramach projektu JA/INNEGO – cyklu działań prowadzonego przez Dorotę Chilińską i Katarzynę Lewandowską w 2021 roku w Toruniu.
Podcast Wysokich Obcasów, „Pandemia odebrała nam przypadkowe spotkania…”, rozmowa z Natalią Waloch,
5 kwietnia 2021
Udział w programie „Na wspak. Reset obywatelski” Konrada
Szołajskiego (wraz z Magdaleną Środą i Andrzejem W. Nowakiem) na temat „Gender, LGBT i Prawicowa Krucjata. Czy Polska jest bastionem Tradycji w Europie? Czy obroni się przed genderem, LGBetem?”.
16 lutego 2021, godz. 19.00, online.
Udział w dyskusji „Kongresu kobiet” poświęconej językowi protestów „Strajku kobiet”. Prowadzenie Magdalena Środa, z udziałem Agaty Kobylińskiej, pełnomocniczki Prezydenta Łodzi ds Dzieci i Młodzieży.
5 lutego 2021, online.
Nagranie spotkania z drą hab. Aleksandrą Derrą poświęconego książce Cordelii Fine „Urojenia płciowe”, które odbyło się 10 maja 2019 roku w Czytelni Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.
Szósta debata gdańskiego Klubu „Filozofuj!” odbyła się 6 grudnia 2016. W Europejskim Centrum Solidarności dyskutowali dr hab. Aleksandra Derra (UMK) oraz dr Artur Szutta (UG), redaktor naczelny „Filozofuj!”. Wspólnie z naszymi dyskutantami zastanawialiśmy się nad tym, czym jest kultura, jakie są jej relacje z filozofią, czy kultury można oceniać i czy między nimi możliwy jest dialog.
XXI WSO: Obywatel nie boi się rozmawiać o Gender. uczestnicy: Aleksandra Derra, prof. UMK, dr Bassam Aouil, Prof. UKW. 19 lutego 2019.